Nasza misja

Przedmiotem działania fundacji jest tworzenie i rozwijanie internetowych systemów wspierających demokrację bezpośrednią oraz projekty społecznej ekonomii. Naszą misją jest edukacja i inspiracja do aktywności społecznej. (prezentacja PL / presentation ENG)

Fundacja jest organizacją całkowicie neutralną politycznie i nie ma nic wspólnego z ruchami politycznymi powołującymi się na idee demokracji bezpośredniej. Założycielami fundacji są absolwenci fizyki, matematyki, ekonomii, zarządzania UW i PW wywodzący się z branży internetowej (między innymi założyciele portalu eBilet.pl - 2001), a nie ze środowisk politycznych.

Audycje Radia Nowy Świat o projektach:

DEMOK - demokracji internetowej

"zielonych godzinach"

Projekty fundacji można wspierać na:

www.zrzutka.pl/demok

Najważniejsze projekty fundacji:

www.DEMOK.pl

- platforma demokracji bezpośredniej i autorytetowej wyposażona w giełdę rankingową do stałej oceny osób publicznych (opis PL / decription ENG)

www.Wzajemniak.pl

- system wzajemnej wymiany dóbr i usług wspieranej wewnętrzną, społeczną „walutą” punktową

(opis PL / description ENG)

www.DojazdyRazem.pl

- system wspierania społecznego transportu (opis PL / description ENG)

www.ZieloneGodziny.pl

- aplikacja wspierająca rozsądny dobór czasu zużywania energii elektrycznej w związku ze zmianami produkcji OZE (description ENG)

www.vkontakte.pl

- strona w 6-ciu językach uruchomiona w lutym 2022 roku, aby wypromować pomysł apelowania do młodych rosyjskich żołnierzy, aby wybrali życie i w dłuższej perspektywie wolność, zamiast służby w armii najźdźcy i śmierć

Naszą misją jest wdrażanie projektów społeczno – ekonomicznych oraz tworzenie nowych narzędzi informatycznych do wspierania „zaangażowanej” demokracji.

Zapraszamy do współpracy!

Projekty fundacji można wspierać między innymi na:

www.zrzutka.pl/demok

tel +48 533 344 220